UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
7-8.09.2018 BIAŁYSTOK
E.R.P. aka CONVEXTION live WATA IGARASHI live

"Nazwanie jej najważniejszą kobietą na austriackiej scenie elektronicznej byłoby obelgą. Electric Indigo dawno już osiągnęła poziom, przy którym tradycyjne definicje dotyczące płci przestają mieć znaczenie. Jako DJ cieszy się międzynarodową renomą, a jako producent staje się jeszcze bardziej wpływowa." (Sven Gaechter, redaktor naczelny magazynu Profil i DJ)

Electric Indigo, DJka, producentka, muzyk. Występowała w 38 krajach Europy, Azji oraz Ameryk. Za jej imieniem kryje się inteligentna i wyróżniająca się interpretacja techno oraz muzyki elektronicznej. Jej sety charakteryzuje różnorodność oraz klarowność wizji, a także głębia, która wywodzi się z autentycznego zrozumienia muzyki oraz sztuki DJskiej. Jako kompozytorka tworzy muzykę do przestrzeni koncertowych, klubów, instalacji oraz okazjonalnie do sztuk teatralnych i filmów krótkometrażowych.

Electric Indigo rozpoczęła swoją karierę Djską w Wiedniu w 1989 r. i mieszkała przez trzy lata (1993-96) w Berlinie, gdzie pracowała w kultowym sklepie płytowym Hard Wax. W tamtym okresie zaczęła produkować muzykę. 10 lat później otworzyła swoją wytwórnię indigo:inc. W 1998 r. utworzyła female:pressure – międzynarodową bazę i sieć dla artystek z obszaru muzyki elektronicznej i sztuki cyfrowej, która otrzymała nagrodę na Prix Ars Electronica w 2009 r. W 2012 r. otrzymała nagrodę, a w 2013 r.  stypendium od austriackiego Ministerstwa Edukacji, Sztuki i Kultury.

facebook soundcloud