UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
8-9.09.2017 BIAŁYSTOK
Jurek Przeździecki live

Jurek Przeździecki live

PL

sobota 9 IX 2017 Czwarta Scena Czwórki
Technosoul Showcase MR. Lex

Jurek Przeździecki urodził się w warszawie w 1973 roku. Jako 10 latek rozpoczął gre na fortepianie. Był to jego pierwszy kontakt z muzyka poważną. Kompozycje Chopina, Bethovena i Bacha, rozpaliły w nim jak iskra miłość do muzyki i wielka pasje trwającą do dziś.

Będąc studentem Akademii Sztuk Pięknych, Jurek zetknął się z muzyka elektroniczną, był to przede wszystkim new beat i industrial. Grupy Front 242, Psychic TV, Throbbing Gristle, SPK czy Coil na zawsze zmieniły jego stosunek do muzyki, już nie chciał jej odtwarzać -chciał tworzyć ją sam. Od tego czasu pasja jego owocowała wieloma bardzo różnymi stylistycznie utworami. Od jazzowo-noisowych brzmień, poprzez psy-trance do techno. Grał w Japonii, Australii, USA, Afryce Południowej, Brazylii, Portugalii, Norwegii i Niemczech.

W każdym gatunku muzyki Jurek poszukuje oryginalności, własnej definicji muzyki, jej emocjonalnego charakteru i estetycznego wyrazu. Mimo silnej potrzeby harmoniilubi eksperymentować i przekraczać konwencje przypisane do stylów. Inspiruje go współczesna muzyka poważna jak i elektroniczna.  

Jako producent muzyki elektronicznej Jurek ma na swoim koncie 2 albumy, wiele singli i pojedynczych utworów na składankach dla takich wytworni jak: Digital Structures, Horns And Hoofs, Headstick Recordings, Spiral Trax International, Freeze (Magazine), Neurobiotic Records, Natraj Temple, MIDIJUM Records, Plastik Park Records, Zenon Records,Aeon Records, Hadshot Haheiza, PagodaRecords, Digital Psionics,Crotus Records,Fabularecords,Mechanical Dragon Records,Cold Groove Records i innych.

Dziś nagrywa dla Cocoon, Affin, Recognition, Boshke Beats oraz Whirlpoolsex Music. Jego solowy album został wydany przez Definition Records w kwietniu 2011. Czując potrzebę nieustannego rozwoju studiuje prywatnie kompozycję, fortepian i teorię muzyki współczesnej.