UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
7-8.09.2018 BIAŁYSTOK
LORN LIVE

LORN LIVE

STANY ZJEDNOCZONE

piątek 7 IX 2018 Beats. - Stadion Miejski
KAMP! LUXOR (Antigone & Shlømo) LIVE

Lorn - za tym pseudonimem kryje się amerykański producent Marcos Ortega. Tworzy i wydaje od 2006r, ale dał się poznać szerokiemu gronu słuchaczy w 2010r, gdy wydał album „Nothing Else” na labelu Brainfeeder. Album zebrał świetne recenzje i otworzył Lornowi drogę do podpisania kontraktu z Ninja Tune, owocującego dwoma długogrającymi albumami i kilkoma EP. Oprócz oficjalnych remiksów, singli i kompilacji warto wspomnieć o kompozycjach ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych, m.in Killzone.

Muzyka Lorna wymyka się klasyfikacjom, również dlatego, że w poszczególnych latach jest bardzo zróżnicowana gatunkowo. To co determinuje twórczość Lorna: jest złowieszczo mroczna, sentymentalna i emocjonalna, utkana ambientowymi pejzażami, jednocześnie zbudowana na solidnej podstawie rytmicznej i basowej, z którą artysta lubi eksperymentować. Jest to jeden z niewielu muzyków o których możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że stworzył swoje własne, niepowtarzalne i niepodrabialne brzmienie.

Lorn nieczęsto daje znać światu o swojej aktywności, trudno też usłyszeć go na żywo. Po trwającej od 2015r ciszy wydawniczej, muzyk powraca z zapowiedzią nowego albumu „REMNANT”, który usłyszymy podczas wyszlifowanego specjalnie pod Up To Date występu live!

facebook