UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
7-8.09.2018 BIAŁYSTOK
ABUL MOGARD LIVE & MARJA DE SANCTIS LIVE VISUALS PHASE FATALE LIVE

Mumdance jest z jednym z najbardziej poważanych DJ-ów i producentów w Wielkiej Brytanii, który tworzy znaczące i często kopiowane przez innych brzmienie czerpiace z grime'u, techno, hardcoru i innych.

 

Jako DJ zajmuje wyjątkową muzyczną przestrzeń, która zamyka się w jego cotygodniowym show w radiu Rinse FM, gdzie z łatwością udawało mu się grać sety z takimi postaciami jak Nina Kraviz, DJ Stingray, Regin, James Ruskin, Perc, Lee Gamble, Prurient, Shifted, Ron Morelli, Pinch & Varg oraz z artystami poruszającymi się po całym spektrum muzyki tanecznej jak DJ Storm, ENA, Helm, Spyro, Powell, Tropic of Cancer, Slipmatt, Sunil Sharpe, Peder Mannerfelt, Josey Rebelle, Beaneath &Kowton.

 

Od momentu, gdy w 2006r. uczył się fachu w piwnicy pionierskiego artysty grime Jammera, Mumdance zdążył wyrobić sobie reputację jednego z najbardziej innowacyjnych producentów w Wielkiej Brytanii. We wczesnych latach współpracował z artystami tak różnorodnymi jak Skepta i Brodinski, a mieszkanie i praca z lokalnymi muzykami w Meksyku, Brazylii i Egipcie poszerzyły jego horyzonty w sposób widoczny w jego pracy do dziś.

 

W 2013r. po dwuletnim zastoju, Mumdance powrócił. Jego mixtape Twist & Turns z 2013r., który prezentuje jego surową, minimalistyczną estetykę, znalazł się na liście 10 najlepszych albumów roku magazynu FACT i na 31 miejscu na liście najlepszych albumów ostatnich 5 lat. Dwa jego kawałki - Take Time i 1 sec,we współpracy z Novelistem (wydane przez legendarny label XL Recordings) - stały się wielkimi hymnami powrotu grime i znalazły się na czołowych miejscach list przebojów z końca roku w Resident Advisor, Mixmag, FACT, Dummy, Noisey i innych.

 

Założył również Different Circles – wytwórnię i serię eventów z Logos, dzięki którym ukute zostało nowe „lekkie” brzmienie –  od razu mające wpływ połączenie grime, techno, musique concrete, ambientu i projektowania dźwięku.

 

Doświadczony we współpracy z innymi artystami, Mumdance, wspólnie z Pinchem wyprodukowali szereg EP-ek z muzyką przeznaczoną specjalnie do tańca. Z jego wieloletnim współpracownikiem Logos wydali uznany przez krytyków album „Proto”, który wygiął techno, bleep, tech-step, grime i hardcore w zupełnie nowe formy. Pracował również z artystami z dalszych obszarów, jak nominowany do BAFTA Mica Levi, Tirzah, Nozinja & Yuko Koshiro. Poza tym, Mumdance prowadzi dwa bardziej eksperymentalne projekty: „The Sprawl” z Shapednoise i Logos, w którym odkrywa mroczne cyberpunkowe krajobrazy oraz „Bliss Signal” z Wife, który jest mieszanką black metalu z drone i kaskadowymi ścianami dźwięku.

 

Pod koniec 2016r. Mumdance przeniósł swoją miłośc do projektowania dźwięku na wyższy poziom, tworząc muzykę do oficjalnej reklamy nowej kolekcji Nikelab/ACG oraz stworzył ustawienia dźwięków do kultowych instrumentów Roland TR-909 i TR-303, których produkcja została ponownie uruchomiona. Zimą 2017r. wypuścił we współpracy z ALM Busy Circuits MUM M8 – jego własny moduł Eurorack.

facebook soundcloud instagram