UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
7-8.09.2018 BIAŁYSTOK
PHASE FATALE LIVE

PHASE FATALE LIVE

STANY ZJEDNOCZONE

piątek 7 IX 2018 Pozdro Techno - Stadion Miejski
MUMDANCE NANOOK OF THE NORTH

Phase Fatale to projekt techno urzędującego w Berlinie dja i producenta Haydena Payne'a, który pochodzi z Nowego Jorku. Zapoczątkowany w 2013r. projekt Phase Fatale był ujściem dla jego własnych interpretacji industrialnego techno. Z charakterystycznym programowaniem perkusyjnym, ciętymi syntezatorami i ponurymi samplami, stworzył styl muzyczny, który przekształcił się w nową tożsamość elektroniczną.

 

Phase Fatale występuje bardzo dużo na całym świecie z jego rozbudowanymi setami djskimi i występami live o sile katharsis. W 2016r. wydał dwie EP-ki w wytwórni Jeaous God i wystąpił na żywo z Silent Servant podczas prezentacji wytwórni na Berlin Atonal. Po tych wydarzeniach, pojawiła się EP-ka pod skrzydłami Unterton, wytwórni podległej czołowej wytwórni Berghain – Ostgut Ton. Wydana w czasie jego regularnych występów w tym berlińskim klubie, dwunastka The Anubis to kontynuacja jego zamiłowania do łączenia post-industrialnych tekstur z rytmami techno.

 

Jesienią 2017r. Hospital Productions wydała jego pierwszy pełny album Redeemer wraz z dodatkową 12” pełną tanecznych remiksów. Redeemer poszerza ogrom inspiracji Payne'a i popycha je jeszcze dalej, głebiej i mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, kładąc fundamenty pod nowe mutacje w muzyce elektronicznej. W 2018r. został współzałożycielem wytwórni BITE, stworzonej po to, by prezentować artystów, którzy poruszają się poza granicami granicami ogólnego postrzegania techno.. EP-ka we współpracy z Silent Servant jest pierwszym w wydawnictwem wytwórni.

facebook soundcloud