UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

BTS pres. UTDF Artists [Podcast 095] – Electric Indigo

Kolejny owoc naszej współpracy z ekipą Behind The Stage: podcast jednej z naszych tegorocznych artystek – Electric Indigo. Nie możemy doczekać się jej występu!

 

Link do podcastu

 

Electric Indigo, DJka, producentka, muzyk. Występowała w 38 krajach Europy, Azji oraz Ameryk. Za jej imieniem kryje się inteligentna i wyróżniająca się interpretacja techno oraz muzyki elektronicznej. Jej sety charakteryzuje różnorodność oraz klarowność wizji, a także głębia, która wywodzi się z autentycznego zrozumienia muzyki oraz sztuki DJskiej. Jako kompozytorka tworzy muzykę do przestrzeni koncertowych, klubów, instalacji oraz okazjonalnie do sztuk teatralnych i filmów krótkometrażowych.

Electric Indigo rozpoczęła swoją karierę Djską w Wiedniu w 1989 r. i mieszkała przez trzy lata (1993-96) w Berlinie, gdzie pracowała w kultowym sklepie płytowym Hard Wax. W tamtym okresie zaczęła produkować muzykę. 10 lat później otworzyła swoją wytwórnię indigo:inc. W 1998 r. utworzyła female:pressure – międzynarodową bazę i sieć dla artystek z obszaru muzyki elektronicznej i sztuki cyfrowej, która otrzymała nagrodę na Prix Ars Electronica w 2009 r. W 2012 r. otrzymała nagrodę, a w 2013 r.  stypendium od austriackiego Ministerstwa Edukacji, Sztuki i Kultury.

https://www.uptodate.pl/pl/artysci/electric-indigo/