UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Dancing Międzypokoleniowy

 

Dancing Międzypokoleniowy, Up To Date Festival i Galeria Arsenał prezentują: Dancing Międzypokoleniowy – wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości”.

Dancing Międzypokoleniowy to impreza taneczna dla odbiorców w różnym wieku, będąca efektem współpracy trzech podmiotów, które zwracają uwagę na podobne wartości i problemy społeczne. Na Dancing zapraszamy całe rodziny, kluby seniorów, grupy działkowiczów itp. Bawmy się razem bez względu na wiek!

Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Line-up: wkrótce
Wstęp za darmo

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku
Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego

Patroni medialni:
Czwórka | TVP Kultura | Polskie Radio Białystok | newonce.net | TVP3 Białystok | Aktivist | HIRO | muno.pl | Nowamuzyka.pl | Dwutygodnik | NOIZZ.pl

Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, Senior Speed Dating, prowadzi agencję epizodystów, modeli oraz aktorów 50+.

Dancing Międzypokoleniowy, który odbędzie się 12 lipca 2019 roku przy ul. Elektrycznej 13 w Białymstoku, to wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał. To efekt wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest budowanie międzypokoleniowego mostu, prawdziwe łączenie pokoleń.

Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival – po Akcji 50+ i „Wyślij Pocztówkę do Babci” – którego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów. Wcześniej, na początku czerwca br. odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci”, ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”, która polega na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 5-6-7-8 września w przestrzeniach Stadionu Miejskiego, Opery i Filharmonii Podlaskiej i Pałacu Branickich: Up To Date Festival 2019: X Edycja.
www.uptodate.pl

Historie o starości / wystawa, 31.05.2019 - 15.09.2019, Galeria Arsenał