UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

I Urodziny Jasnej: Dziesiąty Warszawski Salon Ambientu

Up To Date Festival i Jasna 1 zapraszają na Dziesiąty Warszawski Salon Ambientu. Po raz kolejny spotkamy się w Strefie Ciszy, w poszanowaniu dla muzyki, jej twórców oraz odbiorców.

7 października br. w przestrzeni warszawskiego klubu Jasna 1 wystąpią:

° New Rome live
° Dtekk

>>> New Rome
New Rome, czyli Tomasz Bednarczyk, to muzyk i producent muzyczny początkowo związany z muzyką ambient, następnie dryfujący w stronę współczesnej muzyki klubowej. Jego muzyka zasila katalogi takich wydawnictw, jak choćby 12k czy Room40. Twórca wydawnictw We Are Your Music Mate oraz Somewhere Nowhere. 
https://www.facebook.com/inthenewrome/
https://somewherenowhere.bandcamp.com

>>> Dtekk
DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco.
https://www.facebook.com/dtekkPL/
http://soundcloud.com/dtekk
http://www.mixcloud.com/dtekk1

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 9. lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju. 

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się ponad 20 edycji w kilku miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok.