UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Jedenasty Warszawski Salon Ambientu

 

Up To Date Festival i Jasna 1 zapraszają na Jedenasty Warszawski Salon Ambientu. Po raz kolejny spotkamy się w Strefie Ciszy, w poszanowaniu dla muzyki, jej twórców oraz odbiorców.

24 lutego br. w przestrzeni warszawskiego klubu Jasna 1 wystąpią:

° Hior Chronik live
° Dtekk

Wydarzenie FB
Bilety Going.: https://going.pl/jedenasty-salon-ambientu
**Liczba miejsc jest ograniczona

Hior Chronik
Hior Chronik urodził się w Atenach w 1974r. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako dziennikarz radiowy oraz prasowy, a pierwsze kroki w produkcji muzycznej postawił 7 lat temu, kiedy to uwaga sceny skupiona była na oklepanych już połączeniach ambientu i pianina. Od tamtego czasu jego twórczość udźwiękowiła już wiele filmów, dokumentów i performansów artystycznych.
Dotychczasowe sukcesy wydawnicze stanowią dla niego źródło inspiracji i motywację do dalszej wytężonej pracy. Hior wydał 4 solowe albumy dla mü-nest i KITCHEN. LABEL, na których współpracował z takimi artystami jak Masatoshi Fujita, Akira Kosemura, Sophie Hutchings Music, Field Rotation oraz 2 wspólne albumy z AROVANE na ASIP records. Jego najnowszym wydawnictwem jest "One of the dust" wytwórni !K7 Records.
Artysta ma wiele wcieleń, np. jako pianista współpracuje z Christianem Lofflerem; pod pseudonimem Hior zaś wydał album "Descent" na wytwórni Ki Records. To popowo-elektroniczny album inspirowany berlińską sceną muzyczną oraz przeżytymi tam chwilami.
https://soundcloud.com/hiorchronik
https://open.spotify.com/album/486Yhf7wgGvU2Qcs9444Y0

Dtekk
DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco.
http://soundcloud.com/dtekk
http://www.mixcloud.com/dtekk1


Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 9. lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się ponad 20 edycji w kilku miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.
www.uptodate.pl