UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Łomża Jasne Pełne partnerem Up To Date Festival 2019

To już 10 lat, jak organizujemy Up To Date Festival, próbując stworzyć takie wydarzenie, w jakim sami chcielibyśmy uczestniczyć.

W naszej wizji prezentacji muzyki i wszelkich innych zjawisk kultury wielką rolę odgrywają nasze przekonania oraz intuicja. Kierujemy się nią, własnym wyczuciem, od samego początku trwania UTDF. Jesteśmy jej wierni i to właśnie ona jest dla nas kompasem.

Jako mała ekipa wariatów z Podlasia zdziałaliśmy wiele, ale te pomysły mające największy rozmach nie odbyłyby się nigdy, gdyby nie wspólna praca. Szukamy pomocy w realizacji naszych pomysłów intensywnie, przez cały rok. Nie zawsze spotykamy się ze zrozumieniem, a jeszcze rzadziej z faktycznym wsparciem. Oglądając niezrealizowane pomysły, czujemy ciągły niedosyt i, nierzadko, rozgoryczenie. I uwierzcie, jest tego dużo.

Jakiś czas temu drogi Łomża Jasne Pełne i Up To Date Festivalu przecięły się. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, co możemy wspólnie zdziałać, co właściwie nas czeka, w jakim kierunku rozwijać się będzie nasze wspólne działanie. Wierzyliśmy w tylko jedno – że uda się nam wreszcie zrealizować i wcielić w życie choćby część odłożonych na półkę pomysłów, w które wierzymy całym sercem.

Z czasem okazało się, że efekty, które przynosi nasze wspólne działanie, przerastają najśmielsze wyobrażenia. Przyszedł taki moment, kiedy zaczęliśmy realizować wizje, które omawialiśmy podczas festiwalowych spotkań z błyskiem w oczach, a jednocześnie z jasną świadomością, że bujamy w obłokach, że najprawdopodobniej na fantazjach się skończy. O czym mowa? Choćby o muralu "Wyślij Pocztówkę do Babci". Udało się powołać do życia coś, co nas wzrusza. Coś, co jest ważne. Nie tylko coś, co jest fajne, miłe czy jak tam sobie inaczej to nazwiemy. Ten mural mówi o bardzo ważnej sprawie. I bez wsparcia Łomży nie udałoby się opowiedzieć o tym tak głośno.

Podczas naszej wspólnej pracy pojawiały się też mniej spektakularne, ale równie ważne z punktu widzenia naszej misji działania, jak choćby Warm Up To Date Festival w Warszawie i we Wrocławiu. Dostaliśmy szansę, by zaprosić do naszego kraju artystów, których cenimy i szanujemy, by zaprezentować ich twórczość w niezwykłych przestrzeniach Wrocławia i Warszawy. Wszystko po to, by kultywować chęć dzielenia się muzyką i miłością do niej. I tu również była Łomża Jasne Pełne. W pełnym zrozumieniu i dobrym flow.

I w końcu – wsparcie ŁJP rozciąga się na cały rok pracy nad festiwalem, który szyjemy z Wami i dla Was. To właśnie nazywamy superpartnerstwem.

Wielkie dzięki.