UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Piąty Śląski Salon Ambientu powered by Climate Hub

Climate Hub i Up To Date Festival zapraszają na Piąty Śląski Salon Ambientu, do Strefy Ciszy, poszanowania dla muzyki, jej twórców oraz odbiorców.

Event FB
2 grudnia br. w przestrzeni katowickiego klubu Królestwo wystąpią:

° Tomasz Mreńca live
° Botanica live
° Dtekk

Tym razem, dzięki zaproszeniu Climate Hub, muzyka rozlegnie się w niezależnej przestrzeni do rozmów o klimacie. Od 1 do 14 grudnia w sercu Katowic, tuż obok Spodka, w którym będą się toczyć negocjacje klimatyczne COP24, eksperci, decydenci, aktywiści oraz katowicka i międzynarodowa publiczność połączą siły, by wspólnie dyskutować o ważkich sprawach. Zaplanowane dyskusje, wystawy i koncerty włączą nas w debatę na temat tego, jak wspólnie stawić czoła jednemu z najważniejszych wyzwań współczesności – zmianie klimatu. Naukowcy mówią wprost, że zostało nam niewiele czasu, aby uniknąć katastrofy, ale jednocześnie dają potężną dawkę nadziei: wszystkie możliwe rozwiązania są w naszym zasięgu. Climate Hub to miejsce na twórcze spotkania i rozmowy o tym, jak zmieniać świat na lepsze, a także o sprawiedliwej transformacji gospodarczej, która nikogo nie zostawia w potrzebie. To miejsce, które inspiruje do działania.
https://www.facebook.com/events/322847941634744/

Skąd w tym wszystkim miejsce dla festiwalu Up To Date oraz jego inicjatyw? UTDF to nie tylko muzyka – to przede wszystkim idea łączenia ludzi, brzmień i wartości, aktywizm na rzecz szeroko pojmowanej kultury. Działania festiwalu to również poszanowanie dla środowiska, czego jednym z wyrazów może być choćby seria ubrań Pozdro Techno Deluxe, której celem jest przywracanie do życia ciuchów z second-handów. To właśnie ze względu na swoje specyficzne podejście Up To Date Festival będzie częścią Climate Hub – i jako współorganizator Piątego Śląskiego Salonu Ambientu, i jako element serii prelekcji oraz dyskusji CH (przedstawiciele UTDF będą jednymi z prelegentów w czasie sesji Climate Hub – poinformujemy o szczegółach w oddzielnym komunikacie).

I jeszcze kilka słów o samej idei Salonów Ambientu… Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 9. lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju. Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się ponad 20 edycji w kilku miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.
www.uptodate.pl

Biogramy artystów:

>>> Tomasz Mreńca
Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Twórca projektów indywidualnych i zbiorowych. Autor muzyki do spektakli teatralnych, instalacji artystycznych. Tworzy przestrzenną muzykę elektroniczno-akustyczną na pograniczu gatunków, balansując między ambientem, muzyką eksperymentalną. Preparuje nagrane dźwięki tworząc wyjątkowy klimat oparty na barwach syntezatorów analogowych, skrzypiec i nagraniach terenowych. Jest autorem dwóch solowych albumów, wydanego w lutym 2018 roku „Peak” (Nowe Nagrania) oraz opublikowanego w 2016 roku debiutanckiego „Land” (For Tune). Oba wydawnictwa zostały bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków branży muzycznej. 
https://www.youtube.com/watch?v=YO1TumYlq0U 
https://www.facebook.com/mrenca/
http://soundline.biz/TomaszMrencaPeak/ 

>>> Botanica
Producent i DJ ukrywający się muzycznie – nie tylko w gąszczu tropikalnej zieleni. Pomimo obecności na scenie od dłuższego czasu, jego kolejne projekty zachowują autonomię i czystość przekazu. W ramach projektu Botanica, dźwięki dzikiej natury perfekcyjnie łączy z motoryką dub techno i house’u. Czasem jest to towarzyszący sound design, a innym razem charakterystyczny motyw rytmiczny. Do tej pory jego produkcje ukazały się nakładem MOST, Father And Son Records&Tapes oraz Neoviolence. Prywatnie miły i pozytywny bywalec Internetu.
https://soundcloud.com/thisisbotanica
https://www.facebook.com/sayyestobotanica

>>> Dtekk
DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco.
https://www.facebook.com/dtekkPL
http://soundcloud.com/dtekk
http://www.mixcloud.com/dtekk1