UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Pierwszy Łódzki Salon Ambientu

 

[!!!WAŻNE: Wydarzenie odbywa się w nocy z 6.10 na 7.10 2018!!!]

Dzięki współpracy Up To Date Festival z L'tronica - Survival Edition czeka nas kilka godzin podróży w głąb dźwięku. 

W nocy, z 6 na 7 października br. w przestrzeni WI-MA w Łodzi rozlegać się będą kojące dźwięki muzyki ambientowej, natomiast zasada zachowania ciszy podkreśli atmosferę wydarzenia.

W czasie Pierwszego Łódzkiego Salonu Ambientu wystąpią:

° Tomasz Mreńca live
° Dtekk

>>> Tomasz Mreńca
Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Twórca projektów indywidualnych i zbiorowych. Autor muzyki do spektakli teatralnych, instalacji artystycznych. Tworzy przestrzenną muzykę elektroniczno-akustyczną na pograniczu gatunków, balansując między ambientem i muzyką eksperymentalną. Preparuje nagrane dźwięki, tworząc wyjątkowy klimat oparty na barwach syntezatorów analogowych, skrzypiec i nagraniach terenowych. Jest autorem dwóch solowych albumów, wydanego w lutym 2018 roku „Peak” (Nowe Nagrania) oraz opublikowanego w 2016 debiutanckiego „Land” (For Tune). Oba wydawnictwa zostały bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków branży muzycznej. 
https://www.youtube.com/watch?v=YO1TumYlq0U 
https://www.facebook.com/mrenca/
http://soundline.biz/TomaszMrencaPeak/ 

>>> Dtekk 
DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco.

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 9. lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju. 

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się ponad 20 edycji w kilku miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok.