UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Pierwszy Wrocławski Salon Ambientu

 

Po raz kolejny spotkamy się w Strefie Ciszy, w poszanowaniu dla muzyki, jej twórców oraz odbiorców.
27 kwietnia br. w specjalnie zaaranżowanej przez nas przestrzeni wrocławskiej Wyspa Tamka wystąpią:

° Giulio Aldinucci live
° Piotr Michałowski live
° Secret Guest

Bilety: wkrótce
**Liczba miejsc jest ograniczona

Giulio Aldinucci
Giulio Aldinucci to autor od lat eksperymentujący ze zjawiskami ze sfer elektroakustyki i dźwiękowych przestrzeni. Pochodzący z Włoch artysta zaskakuje płodnością - zdążył już wydać pięć longplayów a szósty ukazał się nakładem wydawnictwa Karlrecords we wrześniu 2018 roku. Poza poszukiwaniem własnych brzmień Giulio współpracował przy realizacji wielu spektakli teatralnych, pisał muzykę do filmów dokumentalnych i fabularnych, shortów oraz współpracował z innymi muzykami. Giulio został również wyróżniony podczas Międzynarodowego Konkursu Kompozycji Elektroakustycznych w 2017 roku w Portugalii a obecnie, razem z Attilio Novellino, prowadzi międzynarodowy projekt artystyczny Postcards from Italy, na który składają się działania w przestrzeni, instalacje i muzyka.
www.giulioaldinucci.com
aldinucci.bandcamp.com

Piotr Michałowski
Producent muzyczny mocno skupiony na technicznych aspektach procesu twórczego oraz na samych narzędziach, które często są dla niego inspiracją. Fascynacja technologią przekłada się na twórczość również w taki sposób, że wiele dźwięków słyszanych w jego utworach powstaje poprzez wielokrotne przetwarzanie sygnału początkowego różnymi efektami. Muzyka Piotra jest zazwyczaj prosta, harmoniczna, delikatna i posiada mocne korzenie ambientowe. Jego utwory opierają się częściej o manipulację brzmieniem i hipnotyczne zapętlanie prostych motywów niż o tworzenie rozbudowanych aranży. Piot tworzy od kilkunastu lat, a koncertuje od 2008 roku, głównie pod pseudonimem Nmls. Do tej pory miał okazję zagrać ok. 100 koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą (Chiny, Niemcy, Czechy). Jego muzyka solowa i ta tworzona w duetach (Bojanek & Michalowski, Ambot) wydawana była w takich wytwórniach jak: Ohm Resistance, Component Recordings, Essentia Mundi i Etalabel. W 2016 roku uruchomił własną wytwórnię N_Coded Records i dotychczas wydał w niej solowy album „On & On“ jako Nmls oraz koopercyjny album „Solid“ nagrany wspólnie z Grzegorzem Bojankiem. Poza muzyką zajmuje się też programowaniem oraz fotografią i produkcją video.
https://soundcloud.com/nmls
http://ncoded.bandcamp.com/album/solid

Współorganizator i partner: Łomża Jasne Pełne.
Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok.

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 9. lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w wielu miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.
www.uptodate.pl