UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Taste The East 2019

WYDARZENIE FB

Taste The East to cykliczne już spotkania promotorów i artystów sceny techno z Europy Środkowej, Wschodniej i krajów Partnerstwa Wschodniego. W ciągu minionych 5 lat przyniosły niezwykłe przyjaźnie oraz owocną współpracę między kluczowymi animatorami kultury klubowej wskazanych regionów. W 2019 roku spotykamy się ponownie w gronie artystów zasłużonych nie tylko dla swoich lokalnych scen, ale również dla sceny globalnej.

Irakli to artysta gruzińskiego pochodzenia prowadzący prestiżową wytwórnię płytową i mający kuratelę nad imprezami, które trzęsą Berlinem. Niezaprzeczalna charyzma i energia tego DJ-a oraz producenta znane są znacznie szerzej.
https://www.facebook.com/iraklimusiciy/

Błażej Malinowski to artysta jednoznacznie kojarzony na świecie z polskim techno. Twórca wydający w tak kluczowych oficynach, jak Semantica czy The Gods Planet, objechał ze swoim live actem niemalże wszystkie kontynenty. Do Białegostoku wraca, by zaprezentować się w DJ secie.
https://www.facebook.com/malinowskiblazej/

Kreep to reprezentant bliskiej nam sceny grodzieńskiej, autor sukcesu cyklu wydarzeń pn. Obiekt, które gromadzą tłumy nie tylko w Grodnie, ale i w Mińsku. To również najczęściej zapraszany przez nas na Taste The East DJ. Wkrótce ponownie udowodni, dlaczego tak jest.

VJ Emiko to artystka wizualna, scenarzystka, producentka wideo, operatorka, VJ. Podczas produkcji wykorzystuje zrealizowane wyłącznie przez siebie materiały video. Bazuje na autorskich scenariuszach. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z absolutną czołówką polskich VJ-ów.
https://www.facebook.com/emikovj/

Skład DJ-ski uzupełni białostoczanin Dtekk.
https://www.facebook.com/dtekkPL/

Wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar 2019.
http://www.wschodkultury.eu/

Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet w Białymstoku/Uniwersyteckie Centrum Kultury.