UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK

Up To Date Festival prezentuje Pozdro Techno De Luxe
CAŁA GALERIA - http://goo.gl/yzfd7Q


Pierwsza kolekcja odzieży Pozdro Techno była sposobem na popularyzację hasła i związanej z nim kultury muzycznej, z którą powszechnie jest kojarzony Up To Date Festival. W momencie, gdy zainteresowanie produktami oznaczonymi tym hasłem przerosło oczekiwania organizatorów uznali oni, że warto ściślej określić kierunek działań, by uchronić pierwotny zamysł przed wypaczeniem.

Pod czujnym okiem dyrektora kreatywnego festiwalu, Cezarego Chwicewskiego, we współpracy z Karoliną Maksimowicz (Up To Date / Przetwórnia Meblowa Białystok) oraz zaprzyjaźnionymi artystami: Justyną Galanek z RIKE FAKE, Chudą Chudencją i Jakubem Glińskim została stworzona kolekcja, która w 100% pochodzi z recyklingu odzieżowego. Otóż wszystkie ubrania zostały zakupione w sklepach z odzieżą używaną na wagę i w przypływie naturalnej inwencji twórczej były przerabiane przez artystów. Największą inspiracją w tym procesie była stylistyka lat dziewięćdziesiątych, tak mocno związana z latami młodości autorów spędzonej na białostockich blokowiskach. Cała kolekcja stanowi abstrakcyjne połączenie stylu 90s z zaskakującymi i niekiedy organicznymi w strukturze dodatkami opracowanymi własnoręcznie.

Początkiem procesu stworzenia projektu była chęć podzielenia się marką z odbiorcami muzyki i zaproszenie ich do współtworzenia jej fenomenu. Pozdro Techno zostało wprowadzone jako nośnik kultury i radości związanej z muzyką elektroniczną. Wolne od komercyjnych oczekiwań, nigdy nie osiągnęło nakładów, które mogły sprostać rosnącemu popytowi. Z drugiej strony, sprzedaż produktów pozwoliła festiwalowi zrealizować wiele ciekawych działań artystycznych i promocyjnych jak np. coroczne wyjazdy na Targi Muzyczne Audioriver, na których właśnie nowa kolekcja już 29 lipca będzie mieć premierę. W głowach zespołu festiwalowego zrodziła się idea, by dając praktyczny przykład pokazać odbiorcom, jak można własnoręcznie i (niekoniecznie na podstawie nowych ubrań) stworzyć ciuch Pozdro Techno. Dlatego każdy z nich występuje tylko w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu. Dotychczasowe fasony i wzory produktów nie znikną z obiegu. Pozostaną dostępne pod nazwą Pozdro Techno Classic. W planie są również kolejne działania we współpracy z różnymi artystami.

kreacja: Karolina Maksimowicz, Cezary Chwicewski /Przetwórnia Meblowa Białystok / PMB / Up To Date Festival
współpraca: Justyna Galanek / RIKE FAKE/Justyna Galanek
stylizacja: Karolina Maksimowicz, Justyna Galanek
dodatki / akcesoria: lumpex i to, co w chacie mieli
make up: Marta Lewkowska, Sandra Broniszewska Make up
zdjęcia: Zukography. gosia zuk photography

modele:
Kinga Szerszenowicz
Ewelina Bugajewicz
Aleksandra Zgajewska
Karolina Maksimowicz
Maciej Maksimowicz
Jędrzej Dondziło
Cezary Chwicewski
Maciej Warwas
Maciej Zalewski

Specjalne podziękowania dla Katarzyny Bujak z Karton Studio za udostępnienie przestrzeni do pracy nad projektem.

Kolekcja dostępna wyłącznie na wybranych wydarzeniach.