UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
7-8.09.2018 BIAŁYSTOK
AïSHA DEVI live

AïSHA DEVI live

SZWAJCARIA

piątek 7 IX 2018 Beats. - Stadion Miejski
TESTE LIVE DEAF CAN DANCE

Nikt na naszej planecie nie brzmi jak Aïsha Devi. Nikt. Głos jej najpotężniejszym narzędziem a towarzyszą mu masywne bity, rave’owe ostre akordy łamane na, a jakże, śpiew seraficzny -  ten zaś z kolei na śpiew gardłowy – oba dają wyraz pozornie mistycznym tekstom, bo mistycyzm owy przetkany jest wszystkimi aspektami cielesności. Życie Aïshy to duchowość a jej koncerty na żywo są doświadczeniami ze sfery transcendencji. To rebeliantka i radykalna alchemiczka nieznająca żadnych barier I przeskakująca z jednego wymiaru do drugiego na skrzydłach swojej sztuki.

 

Przyszła na świat w Szwajcarskich Alpach a w jej żyłach płynie nepalsko-tybeteńska krew, która przyczyniła się to do ukształtowania się jej artystycznej persony – bezkmopromisowej poszukiwaczki inspiracji wykraczającej poza wszelkie, znane granice.

 

Devi przy produkcji muzyki i performansie scenicznym posługuje się medytacją, wzbogaconą o promieniowanie częstotliwościami zdrowotnymi i osobiste odkrycia w sferze metafizyki. Pełna dyslokacja i subwersja pop kultury jest z pewnością jedną z najbardziej charakterystycznych cech artystki.

 

W 2013 roku założyła label Danse Noire eksploatujący ostre podziemie i raczej rewolucyjne gatunki muzyki klubowej.

 

W 2015 roku Houndstooth wypuścił debiutancki album Aïshy Devi 'Of Matter And Spirit'.

Album był zdecydowanym głosem artystki. Głosem którym nie bał się politycznego i filozoficznego podtekstu, a który umożliwił jej połączenie sił z artystami audiowizualnymi z całego świata oraz zagranie na festiwalach na większości kontynentów.

facebook soundcloud