UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK
Kevin Richard Martin pres. Sirens live Isorinne live

Kompozytor, poeta, programista i eksperymentator w dziedzinie multimediów. Sławę przyniosły mu płyta Spellewauerynsherde wydana w 2004 roku nakładem Samadhi Sound oraz stworzenie nowatorskiego software’u do tworzenia dźwięku o wdzięcznej nazwie Argeïphontes Lyre. Spellewauerynsherde, na której znalazły się między innymi sample żałobnych pieśni Islandzkich wbiła się na stałe w świadomość słuchaczy a jej popularność zaowocowała reedycją w 2017 roku (Bookmat Editions).
W 2005 roku Akira Rabelais współpracował z Björk przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu artysty wizualnego Matthew Barneya pt. Drawing Restraint 9.

W swojej pracy wielokrotnie sięgał po własny program do przetwarzania dźwięku. Argeïphontes Lyre. Eksperymentalny sampler o unikatowym interfejsie musi w sobie coś mieć, bo możemy usłyszeć go również na wydawnictwach takich tuzów sceny elektronicznej jak Aphex Twin, Terre Thaemlitz, Biosphere, Radiohead czy Scanner. W lutym 2019 roku Rabelais wydał "cxvi" (za pośrednictwem Bookmat Editions). Na płycie podsumowującej całe lata działań twórczych usłyszymy owoce współpracy kompozytora z Benem Frostem, Haroldem Buddem, Biosphere, Kasselem Jaegerem i innymi. Płyta będąca opus magnum Rabelais’go inspirowana jest wczesną muzyką, ASMR, klasycznym dźwiękiem i rockiem shoegaze.