UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
7-8.09.2018 BIAŁYSTOK
ILLEKTROLAB LIVE MORDOR MUZIK

Crossing Avenue jest jednym z głównych projektów wytwórni Spazio Disponibile prowadzonej przez Donato Dozziego i Neela. Crossing Avenue występują z setami live i setami hybrydowymi, które mogą trwać nawet 3 godziny.

“Południowowłoski duet okazał się być pozytywnym zaskoczeniem na zeszłorocznym Atonal Festival w Berlinie. Niewiele było wiadomo o tej parze w tym czasie, ale niedługo stało się jasne, dlaczego zostali wydani na Spazio Disponibile - dzięki ich wysokiej jakości interpretacji głęboko hipnotycznego techno”. - Juno Records.

Rzeczywiście, materiał na ich ostatniej EP-ce Avantieri (Spazio Disponibile 2018) prezentuje dokładnie ten rodzaj porywającej mentalnej przygody jakiej można się było spodziewać po ich słynnych setach, od stroboskopowej plemienności w „Laguna” do retrospektywnych kawałków ze strony B, takich jak wirujący „Vilipendio” czy „Mekong” - spowolniony marsjański taniec w deszczu.

W 2018 r. brali również udział w trasie European Spazio Disponibile Tour, zaliczając jedne z najbardziej kultowych klubów na świecie. W lutym 2017 r. zadebiutowali z EP-ką Malandra, muzyką wciągającą umysł, ale działającą też na ciało. Wprowadzili na niej minimalistyczne, perkusyjne przebłyski bitów z syntezatorów, obce formy życia i podwodną atmosferę, elementy, które są stałymi punktami estetyki Crossing Avenue.

facebook soundcloud