UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK
Jealo Robert Henke – Lumière III

Galaxian wygodnie rozłożył się w przestrzeni pozagatunkowej. A przynajmniej poza gatunkami, które łatwo zakwalifikować. Z tej przestrzeni nadaje dźwięki niezwykle różnorodne i choć trudne do zaszufladkowania to nie mniej absorbujące. Galaxian to w pewnym sensie synonim unikania stagnacji i wyzwolenia z gatunkowych ram.

Słuchacz dostaje w prezencie organiczne tekstury, by te zaraz za chwilę ustąpiły miejsca twardym niczym broń maszynowa automatom perkusyjnym. Subtelne, melodyczne pasaże torują drogę dla zawiłości programowanych bębnów a szybujące melodie wydają się wybuchać z fal psychodelicznego ambientu.

Prowokacyjna, subwersywna estetyka wypływa z filozoficzno-anarchistycznej wizji świata artysty – jego muzyka ma pomóc słuchaczowi we współodczuwaniu tej wizji i jej etosu, których elementem są również inne elementy entourage’u – maska i kask przywołujące na myśl ruch oporu, rewolucję czy wyzwolenie ale również odnoszące się do przygotowania na dezintegrację cywilizacji jaką znamy.

Galaxian dociera do coraz szerszej rzeszy słuchaczy za sprawą kultowych wydawnictw, z których warto wymienić choćby Return to Disorder, Natural Sciences, LowerParts, Foul-Up, LKT czy Shipwrec. Jego muzyka znalazła również na wielu autorskich kompilacjach a trasa artysty obejmowała całą Europę z jej najsłynniejszymi klubami, Rosję, Indie oraz występ w ramach Boiler Room na Present Perfect Festival.

Jego talent został doceniony również m.in. przez magazyny Mixmag i Resident Advisor, BBC Radio 1 i Red Bull Academy.

facebook soundcloud