UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK
Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V

Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V

Szkocja

piątek 6 IX 2019 Beats. - Stadion Miejski
Jan Rapowanie DBridge

Tom Sholefield, szerzej znany jako Konx-om-Pax to artysta pochodzący z Glasgow, obecnie związany z Berlinem. 

Zaczynał od mrocznych ambientów i połamanych rave’ów , które stanowiły swoiste zwierciadło sceny elektronicznej jego rodzimej Szkocji. Okazało się jednak, że potrafi dokonywać płynnych ewolucji. Jego ostatni album -  „Ways Of Seeing” był bardzo stylową woltą. Po przeprowadzce do Berlina szkockie muzyczne tekstury przerodziły się w przyjazny dla słuchacza miks popowej w wyrazie, melodyjnej elektroniki budowanej w oparciu o zasadę „mniej to więcej”. Tom potrafił skomponować album pełen słońca i radości nasycony klasycznym tchnieniem berlińskiego techno. Taka paleta brzmień była bliższa nowemu miejscu zamieszkania a zarazem stanowiła odpowiedź i reakcję na niepokojącą, mroczną, noizową muzykę eksperymentalną rodzącą się w zakamarkach stolicy Niemiec. Konx-om-Pax wolał skupić się na czymś weselszym tworząc album nasycony ciepłem i szczęśliwością, które uznał za panacea na ciemność i dezorientację właściwą dla roku 2019. 

Przy pracy nad nowym albumem Tom korzystał z bardziej lub mniej bezpośredniego wsparcia duetu TNGHT (Mohawke i Lunice), Silvii Castel i Nightwave’a. „Najczęściej tworzę muzykę sam, ale przebywanie w środowisku innych producentów daje mi ten specjalny rodzaj energii, która przypomina mi o imprezach w Glasgow, gdzie Ross i ja spędziliśmy naszą młodość.”

Poza muzyką, artystyczna pasja Toma znajduje ujście w grafice i animacji. Jako grafik pracował m.in. dla wytwórni Brainfeeder, Hyperdub i Lucky Me. Tworzył animacje dla Hudsona Mohawke, Mogwaia, Jamiego Lidella i wielu innych. 

 

facebook instagram