UP
TO
DATE
UP TO DATE FESTIVAL
5–8.09.2019 BIAŁYSTOK
Music For Night People - Daniel Drumz & Mr. Krime DJ Czarek

Pessimist to alias Kristiana Jabsa – producenta Drum&Bass z Bristolu, który zdobył rozgłos za sprawą wydawnictwa pt. Balaklava z 2016 roku. Do fascynacji gatunkiem doprowadzili go raczej artyści głównego nurtu ale wszystko zmieniło się wraz z przeprowadzką z Kornwalii do Bristolu i zainicjowaniem cyklu imprez „Abstract party” oraz zebraniem mocnej Drum&Bassowej załogi skupionej w Ruffhouse Drum&Bass. Brzmienie Pessimista nabrało wówczas bardziej indywidualnego charakteru i zostało wzbogacone o żywsze, abstrakcyjne przestrzenie i bardziej przemyślaną, ewoluującą w stronę techno estetykę.

W muzyce Pessimista mrok jest wszechobecny ale jest to mrok porywający. Jest kanwą na której Kristian Jabs umiejętnie umieszcza brzmienia noir, upalone przestrzenie dub, kwaśny rave i wolne breakbeaty przetykając je industrialnymi przestrzeniami. Efektem jego prac jest niesamowita dźwiękowa podróż, która poza kontekstem klubowym, łatwo mogłaby stać się ścieżką dźwiękową do bezkompromisowego filmu s-f.

Jego najnowszy album, wyprodukowany wspólnie z Karimem Maasem ukaże się w czerwcu 2019 r. nakładem Pessimist Productions (PESS002).

facebook instagram